محمد علی نژاد در گفتگو با ایسنا:

لغو تحریم ها در بهبود کیفیت نهاده های وارداتی تاثیر می گذارد

عضو هیات‌مدیره انجمن‌ واردکنندگان سم و کود کشور، ضمن اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌ها می‌توان به عرضه سمومی با کیفیت برتر به بازار در آینده امیدوار بود.

علی‌نژاد یکی دیگر از دستاوردهای رفع تحریم‌ها را انجام معاملات بین‌المللی در فضایی امن دانست و افزود: در دوران تحریم، فعالان اقتصادی ایران ناچار بودند مبادلات ارزی خود را از طریق صرافی‌ها انجام دهند که این امر خطرهایی را برای سرمایه‌ آنها به دنبال داشت.

عضو هیات‌مدیره انجمن‌ واردکنندگان سم و کود ادامه داد: در این دوران برخی از واردکنندگان و تولیدکنندگان از طریق صرافی‌ها با کشورهای چین و هند و در موارد محدود اتحادیه اروپا، معامله می‌کردند که متاسفانه گرفتار هکرها شده و ضررهایی را متحمل شدند..

وی گفت: برقراری مجدد روابط بانکی و سوئیفت این امکان را در اختیار آنها قرار می‌دهد که معاملات ارزی را از منابع معتبر و قانونی انجام دهند.

محمد علی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بازار ایسنا گفت: در سال‌های گذشته نمایشگاه‌هایی در حوزه نهاده‌های کشاورزی در شهرهای مختلف برگزار می‌شد اما جای چنین رویدادی در تهران خالی بود.

وی افزود: اعضای هیات‌مدیره انجمن‌های واردکنندگان و تولیدکنندگان سم و کود در نشست‌های مشترک با یکدیگر به این نتیجه رسیدند که برگزاری نمایشگاهی تخصصی در این حوزه در تهران ضروری است چرا که بسیاری از شرکت‌های بزرگ در پایتخت حضور دارند و همچنین امکانات سفر برای بازدیدکنندگان از نقاط مختلف کشور به تهران، بیشتر است.

وی بیان کرد: در سال 92 نخستین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران برگزار شد که از همان دوره مورد استقبال شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بازدید از آن افزایش یابد.

علی‌نژاد این نمایشگاه را فرصتی برای عرضه جدیدترین محصولات مرتبط دانست و افزود: با توجه به اینکه سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی در دوران پساتحریم برگزار می‌شود، شرکت‌هایی که از گذشته با تولیدکنندگان بزرگ اروپایی ارتباط داشتند اکنون این امکان را دارند که محصولات نوین این حوزه را معرفی کنند.

به گفته عضو هیات‌مدیره انجمن‌ واردکنندگان سم و کود، محصولاتی که از سوی شرکت‌های بزرگ اروپایی عرضه می‌شوند عوارض کمتری از نظر زیست‌محیطی و سلامتی برای مصرف‌کنندگان دارند.

مشروح این خبر را در سایت خبرگزاری ایسنا مشاهده نمایید.