طبق سنوات گذشته این نمایشگاه و با هدف اجرای دقیق و عادلانه انجام شد:

برگزاری مراسم قرعه‌کشی واگذاری غرفه‌ها در هفتمین دوره نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران

واگذاری غرفهها در هفتمین دوره نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران به شیوه 2 دوره گذشته این نمایشگاه، بصورت قرعه‌کشی برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران، در راستای تلاش ستاد برگزاری این نمایشگاه جهت اجرای موفق و عادلانه این برنامه به بهترین شکل که قرار است 17 تا 20 دی ماه امسال در مجتمع نمایشگاهی بوستان "گفت‌وگو" برگزار شود، واگذاری غرفه‌ها در هفتمین دوره نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران به شیوه 2 دوره گذشته این نمایشگاه بصورت قرعه‌کشی برگزار شد.

در آیین این قرعه‌کشی که در سالن کنفرانس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران و با حضور نمایندگان تام‌الاختیار هر شرکت با حضور نمایندگان انجمنهای ستاد برگزاری نمایشگاه برگزار شد.

قرعه‌کشی چگونه برگزار شد؟

بنابراین گزارش، قرعه‌کشی در 4 اولویت به ترتیب غرفه‌های با متراژ بیش از 120 مترمربع (سالن اختصاصی)؛ غرفه‌های با متراژ کمتر از 40 مترمربع؛ غرفه‌های با متراژ بین 40 تا ۷0 مترمربع و غرفه‌های با متراژ ۷0 تا 120 متر مربع برگزار شد و تقسیم‌بندیِ غُرَف از نظر رده‌بندی قیمتی نیز مشخص گردید. کما اینکه بر مبنای برنامه‌ریزی صورت گرفته از قبل، پِلان نمایشگاه قبل از روز قرعه‌کشی ارائه گردید تا شرکت‌ها انتخاب‌های خود را از قبل روی پلان مشخص و اولویت‌بندی کرده باشند.

با توجه به مصوّبه اعضای ستاد برگزاری، هر شرکت در ابتدای ورود کارت نام شرکت خود را دریافت کرد و بعد از ورود، آن را داخلِ گوی قرار داد و داخل گلدان مربوط به متراژ غرفه انتخابی انداخت تا در نهایت یک نفر به صورت تصادفی و به ترتیب اولویت ذکرشده، گوی‌ها را از داخل گلدان خارج کرد.

بر اساس تدابیر اتخاذ شده، شرکت انتخاب‌شده غرفه خود را ظرف مدت زمان محدود تعیین شده یعنی 2 دقیقه انتخاب کرد و روالِ‌کار نیز این‌گونه بود که بعد از این زمان، نوبت اختصاص داده شده باطل می‌شد.

دوراندیشی لازم برای پیشبرد امور قرعه‌کشی به شیوه عادلانه و منصفانه برای همگان بگونه‌ای بود که بعد از انتخاب غرفه، نماینده شرکت وجهِ غرفه را در همان لحظه با استفاده از کارت بانکی (از طریق دستگاه کارتخوان و شماره شِبای از قبل اعلام شده) پرداخت می‌نمود.

 در عین حال بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته برای متقاضیان 2 شرکتی، 2 شانس قرعه‌کشی (با قرار دادن دو گوی داخل گلدان) لحاظ شده بود که تنها از یکی از 2 فرصت خود قابلیت بهره‌برداری و استفاده داشتند.

لازم به ذکر است هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران در مورخ 17 تا 20 دی ماه 98 خورشیدی و با حضور شرکتهای تامین کننده انواع نهاده‌های تخصصی و با کیفیت ایران و جهان، به شیوه سالهای گذشته در محل مجتمع نمایشگاهی گفت‌وگو برگزار خواهد شد.