نایب رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران:

تحقق اهداف ملی، عامل اصلی هماهنگی میان رقیبان است

نایب رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران گفت: تحقق یافتن اهداف ملی وظیفه هر سازمان و هر فردی است که باید در این زمینه فعالیت کند، همکاری بخش خصوصی در حوزه نهاده های کشاورزی نخستین گام مسئولان برای رسیدن به این اهداف است.

به گزارش ستاد خبری نخستین نمایشگاه نهاده های کشاورزی، نایب رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران با اشاره به برگزاری نمایشگاه نهاده های کشاورزی و استقبال مخطبان از این نمایشگاه گفت: همکاری و هماهنگی خوبی که مسئولان بخش خصوصی  با یکدیگر داشتند اولین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی در سطح عالی قرار داد.

محسن احمد مخبری افزود: برپایی این نمایشگاه و استقبال پرشکوه مردم و مسئولان نهاد های دولتی مقدمه ای برای برگزاری مکرر این نمایشگاه در سال های آینده خواهد بود البته امیدواریم این نمایشگاه از این پس در سطح بین المللی برگزار شود.

وی هماهنگی مسئولان و شرکت های بخش خصوصی را عامل اصلی برپایی این نمایشگاه دانست و اظهار کرد:  انجمن های تولید کننده و وارد کننده سم، کود و بذر اصلاح شده همیشه رقیبان اصلی محسوب می شدند که معمولا نظریه های متفاوتی را نسبت به اجرای طرح های هماهنگ ارائه می دادند اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این 3 انجمن در راستای احقاق اهداف ملی با برگزاری نشست های تصمیم به برگزاری این نمایشگاه را گرفتند.

نایب رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران ادامه داد: نمایندگان مجلس با حضور در این نمایشگاه و شرکت در نشست های صمیمی میان مسئولان انجمن های تولید کننده و وارد کننده سم، کود و بذر اصلاح شده، توانایی بخش خصوصی را بالا دانستند و بخش خصوصی را بازوی دولت عنوان کردند.

مخبری با بیان اینکه تدبیر و امید دولت یازدهم پس از بی مهری 8 ساله حوزه کشاورزی را امیدوار کرده است، گفت: متاسفانه وزیر جهاد کشاورزی دولت نهم و دهم بدون حضور در نشست های بخش های خصوصی از مشکلات این حوزه بی اطلاع بودند اما صحبت های دکتر روحانی در این عرصه، نور امید را در دل مسئولان حوزه کشاورزی روشن کرده است.

نایب رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران خاطر نشان کرد: رئیس جمهور با عنوان وعده هایی در راستای برطرف شدن مشکلات حوزه کشاورزی، رویکردی متفاوت را در پیش دارند که انگیزه افراد مشغول در حوزه کشاورزی، بخش دولتی یا خصوصی را بالا می برد.